Sirona

Przedstawiamy nowoczesne i solidne końcówki stomatologiczne niezbędne do opracowywania tkanek twardych zęba oraz materiałów stomatologicznych za pomocą wierteł. W stomatologii wykorzystuje się wiertarki szybkoobrotowe – turbiny oraz wolnoobrotowe – kątnice i prostnice. Turbiny dentystyczne pracują z prędkością 200 tys. – 450 tys. obr./min. Służą do otwierania ubytków oraz opracowywania zębów pod wkłady koronowo-korzeniowe. Podczas pracy turbiny wytwarza się ciepło, dlatego wiertło oraz tkanki pacjenta są w tym czasie chłodzone wodą.

Kątnica pracuje z prędkością 500 – 200 tys. obr./min. Służy do opracowywania i usuwania zębiny próchnicowej oraz wygładzania brzegów szkliwa. Kątnica zwalniająca wykorzystywana jest do polerowania wypełnień oraz w zabiegach z zakresu endodoncji i chirurgii. Prostnica z kolei osiąga prędkość od 500 – 25 tys. obr./min. i wykorzystywana jest w protetyce i ortodoncji do obróbki protez oraz aparatów ortodontycznych.

W DENTEQ znajdą Państwo szeroki wybór końcówek stomatologicznych oraz fachowe doradztwo.

Showing 1–16 of 39 results

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych (tj. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników/współpracowników) gdyż zawierają komunikaty reklamowe wyrobów przeznaczonych do używania przez użytkowników innych niż laicy. W celu przejścia na stronę potwierdź swój status:
Jestem profesjonalistą Nie jestem profesjonalistą