Monitory i stacje diagnostyczne

W naszym sklepie znajdziesz między innymi zestawy diagnostyczne stomatologiczne, które pozwalają na dokładne monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej. Zaawansowane systemy obrazowania, wysokiej jakości monitory, a także specjalistyczne narzędzia, umożliwiają stomatologom identyfikację potencjalnych problemów na bardzo wczesnym etapie, zapewniając lepsze wyniki leczenia.

Wyświetlanie wszystkich 11 wyników

W przypadku monitorów skupiamy się na tych, które oferują najwyższej jakości obrazy, niezbędne do precyzyjnej diagnostyki. Monitory te są odpowiednie do zastosowania w wielu dziedzinach medycyny, nie tylko w stomatologii.

Stacje diagnostyczne, które oferujemy, są zaprojektowane tak, aby dostarczać dokładne, wiarygodne i szybkie wyniki. Łączą one w sobie najnowocześniejszą technologię z wysoką funkcjonalnością, umożliwiając medykom przeprowadzanie kompleksowej diagnostyki na miejscu.

Jak wybrać najlepszą stację diagnostyczną?

Wybór odpowiedniej stacji diagnostycznej to decyzja, która ma ogromne znaczenie dla efektywności pracy każdego stomatologa i lekarza pracującego ze zdjęciami rentgenowskimi. Na rynku dostępne są różne stacje, które różnią się pod względem funkcjonalności, technologii, a także ceny. W związku z tym istotne jest, by wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru.

Monitor powinien spełniać odpowiednie wymogi opisane w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia odpowiednie dla danego stanowiska. Inny monitor wybierze stomatolog do zdjęć wewnątrzustnych czy zdjęć pantomograficznych lub CBCT, a jeszcze inny radiolog do radiologii ogólnej czy mammografii. Odpowiednie parametry monitorów mają kluczowe znaczenie dla jakości pracy (odpowiedniej diagnozy), ochrony wzroku lekarza i trwałości samego monitora.

Na stację diagnostyczną oprócz odpowiedniego monitora składa się również odpowiednio skonfigurowany komputer. Wyposażony jest często w dedykowaną monitorom medyczną kartę graficzną, odpowiednie oprogramowanie pozwalające na pracę z obrazami medycznymi w standardzie DICOM oraz wyposażenie dodatkowe jak zasilacz awaryjny UPS, odpowiednią zmywalną klawiaturę i myszkę, które można myć i dezynfekować.