RTG wewnątrzustne

Aparaty RTG – urządzenia ułatwiające diagnostykę i pozwalające na skuteczniejsze leczenie. Stanowią źródło promieniowania, które prześwietla uzębienie. Dają wgląd zarówno w stan zębów, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, jak i kości policzkowych.

Mogą być wyposażone w funkcję detekcji bezpośredniej, czyli z użyciem radiografii cyfrowej np. Planmeca ProSensor, albo pośredniej – za pomocą płytek obrazowych, które po naświetleniu skanuje się w skanerach RTG, np. Vistascan Mini.

Aparaty RTG, dzięki wysokiej rozdzielczości obrazów, umożliwiają szybką i efektywną ocenę stanu uzębienia pacjenta.

Wyświetlanie jednego wyniku

Na czym polega badanie wewnątrzustne?

W przypadku RTG wewnątrzustnego rozróżniamy zdjęcia punktowe i skrzydłowo-zgryzowe. Podczas stomatologicznego RTG w jamie ustnej pacjenta umieszcza się niewielki detektor. Całe badanie trwa nie więcej niż kilkadziesiąt sekund.

Aparaty RTG są wykorzystywane m.in. w ortodoncji, stomatologii zachowawczej, implantologii i leczeniu protetycznym. Ten rodzaj badania często stosuje się np. w celu sprawdzenia położenia ósemek, wykrycia stanów zapalnych, zmian nowotworowych, czy do diagnozy zęba przed leczeniem kanałowym.

Jak wybrać odpowiedni aparat RTG?

RTG stomatologiczne powinno być przystosowane do każdej techniki wykonywania zdjęć – zarówno w technice równoległej, jak i kąta prostego. Warto wiedzieć również, że współcześnie produkowane, nowoczesne sprzęty są wyposażone w technologię, która redukuje dawkę promieniowania miękkiego.

Decydując się na zakup aparatu RTG, należy szukać produktów zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Ważne jest, aby maszyna miała niezbędne certyfikaty i parametry techniczne przystosowane do wykonywania badań. Znaczenie ma również sposób montażu aparatu w pomieszczeniu, ponieważ na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań.

Najważniejsze, aby aparat dawał idealne wyniki oraz odpowiedni komfort pracy. Oczywiście będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na urządzenie najwyższej klasy, np. od światowego lidera na rynku – marki PLANMECA.

RTG stomatologiczne w sklepie Denteq

Każdy aparat RTG z naszej oferty to sprzęt najnowszej generacji. Urządzenia z tej kategorii zostały wyposażone w ergonomiczny uchwyt głowicy i mechanizmy stabilizacji ruchu. Wszystko to sprawia, że ich użytkowanie jest wyjątkowo łatwe i bezproblemowe.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad wyborem odpowiednich parametrów skanera RTG, zapraszamy do skorzystania z usługi konsultacji. Chętnie pomożemy w podjęciu decyzji. Co więcej, poza sprzedażą wysokiej jakości sprzętów, przeprowadzamy przeglądy techniczne i bieżące naprawy. Oferujemy też szybką, komfortową pomoc zdalną.