Zgrzewarki do sterylizacji

Odpowiednia higiena to podstawa w gabinecie stomatologicznym. Nawet najmniejsze uchybienia w tym zakresie mogą sprawić, że pacjent zrezygnuje z kolejnych wizyt.

Proces sterylizacji pozwala na osiągniecie pełnej jałowości metalowych narzędzi poprzez usunięcie wszystkich drobnoustrojów. Tylko wtedy instrumenty stomatologiczne nadają się do ponownego użycia. Jednym z elementów dbania o ten aspekt są zgrzewarki do sterylizacji, czyli niepozorne urządzenia potrzebne do korzystania z autoklawu.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Jak działają zgrzewarki do sterylizacji?

Przed użyciem autoklawu musimy najpierw odpowiednio zapakować narzędzia do sterylizacji. Właśnie do tego służą zgrzewarki stomatologiczne. Pozwalają one na sprawne umieszczenie instrumentów dentystycznych w papierowo-foliowych pakietach, co umożliwia szybką i efektywną sterylizację.

Zgrzewarki do sterylizacji są przeznaczone do przygotowania pakietów. Pozwalają zachować sterylność narzędzi na dłużej. Dzięki nim instrumenty mogą być przechowywane w papierowo-foliowych rękawach przez okres od 3 do 6 miesięcy, zachowując jałowość. Z kolei instrumenty nieopakowane są sterylne tylko w chwili wyjęcia z autoklawu, będą więc przeznaczone do natychmiastowego użycia.

Podsumowując, dzięki zgrzewarkom łatwiej jest zachować wymagane standardy higieny w gabinecie stomatologicznym, w którym codziennie przyjmuje się od kilku do kilkunastu pacjentów.

Wybór właściwej zgrzewarki stomatologicznej

Odpowiednia zgrzewarka to sprzęt gwarantujący dokładne i wygodne przygotowanie pakietów do autoklawu. Z tego względu musi być łatwa w obsłudze, a przy tym szybka i precyzyjna.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, czy jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Jeśli chodzi o ten aspekt, zdecydowanie najlepszą opcją są zgrzewarki o gładkiej, jednolitej powierzchni.

Poza tym wielu stomatologów decyduje się na urządzenia o ergonomicznym kształcie i niewielkich rozmiarach, co daje większą wygodę użycia i oszczędność miejsca. Rozmiar jest szczególnie istotny w tych gabinetach, w których nie mamy odrębnego pomieszczenia do sterylizacji.

Popularnością cieszą się też modele służące do zamykania rękawów w rolkach o różnej szerokości.

Zgrzewarki dostępne w ofercie sklepu Denteq

W naszym asortymencie można znaleźć zgrzewarki stomatologiczne od renomowanych producentów, m.in. niemieckiej marki Melag. Oferowane urządzenia są proste w obsłudze, skuteczne i niezawodne. Elektroniczna kontrola temperatury i czasu zgrzewania, sygnały optyczne i akustyczne informujące o błędach, a także bezstopniowa regulacja temperatur, która pozwala stosować opakowania różnych producentów – wszystko to wpływa na komfort użytkowania naszego sprzętu.

Warto pamiętać, że sterylizacja narzędzi używanych w gabinetach jest obowiązkiem nałożonym przez prawo. Poziom czystości mikrobiologicznej decyduje o bezpieczeństwie pacjenta i lekarza. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego autoklawu i zgrzewarki jest tak ważny.

Dodatkowo w naszym sklepie można skorzystać z wielu profesjonalnych usług, m.in. przeglądów technicznych autoklawów i innych urządzeń stomatologicznych. Nasi specjaliści wykonują je zgodnie z zaleceniami producentów oraz realizują pełny zakres czynności związanych z dokumentacją techniczną.