Testy B&D, etykiety, metkownice

W tej kategorii znajdą Państwo sprawdzone akcesoria do gabinetu dentystycznego: metkownice, etykiety do metkownicy oraz profesjonalne testy do autoklawu. Jedną z dostępnych opcji są testy B&D czyli w standardzie Bowie & Dick, które umożliwiają regularną kontrolę prawidłowości działania autoklawu.

Natomiast metkownice do etykiet służą do identyfikacji procesu sterylizacji. Uzyskany z nich wydruk zawiera wszystkie najważniejsze informacje, takie jak: data sterylizacji, data zachowania sterylności, identyfikacja poddawanego procesowi sterylizacji ładunku oraz dane pacjenta.

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Testy do autoklawu w standardzie B&D

Test do autoklawu w standardzie Bowie & Dick (określane też jako test Bowie Dicka) symuluje działanie urządzenia w odniesieniu do sterylizacji wsadów porowatych. Jego prawidłowy wynik oznacza szybkie i równomierne rozchodzenie się pary wodnej. Niepowodzenie wskazuje na nieefektywny system sterylizacji.

  • Test do autoklawu B&D pozwala zweryfikować prawidłowe odprowadzanie powietrza z komory sterylizacyjnych. Służy więc do oceny skuteczności próżni wstępnej, a także wartości temperatury i ciśnienia pary nasyconej podczas fazy sterylizacji.

Jeżeli wynik jest nieprawidłowy, może oznaczać to np. nieszczelność podczas fazy usuwania powietrza. W takich przypadkach warto oddać urządzenie na fachowy przegląd i naprawę.

Metkownice do etykiet w sklepie Denteq

Do dokumentowania procesów sterylizacji w gabinecie stomatologicznym będziemy potrzebować metkownicy do etykiet. Wydrukowana z jej pomocą, samoprzylepna etykieta daje wgląd w najważniejsze informacje związane z procesem, np. jego datę i numer sterylizatora; datę ważności i numer cyklu; oraz numer operatora i kod procesu.

Wszystkie wymienione wyżej akcesoria znajdą Państwo w ofercie sklepu Denteq. Nasze testy do autoklawów pozwalają zweryfikować poprawność działania sprzętu zgodnie z normą EN 13060. Z kolei metkownice pochodzą wyłącznie z zaufanych źródeł, m.in. od znanej niemieckiej firmy Melag.