Posted on

Kompresory Dürr Dental z 5-letnią gwarancją

Czy wiecie, że już w 1965 roku firma Dürr Dental opracowała pierwszy kompletny, bezolejowy kompresor dla stomatologii? Innowacja ta stała się standardem technicznym.
Kompresory Dürr Dental są mocne, wydajne, a przy tym ciche. Sprężone powietrze musi być higieniczne, dlatego wilgotność musi zostać zredukowana do minimum, a zanieczyszczenia pochodzące z oleju lub cząstek stałych wykluczone. Może to wpływać negatywnie na bezpieczeństwo pacjenta oraz jakość i trwałość wykonywanych prac.

Agregat
Tornado to jeden z najcichszych kompresorów dla stomatologii. Poziom hałasu dla Tornado 1 to 64 dB(A), z pokrywą wyciszającą to tylko 54dB(A). To aerodynamicznie uformowana pokrywa wentylatora wokół agregatu kompresora zapewnia nadzwyczaj cichą pracę podnosząc komfort pracy w gabinecie. W wielofunkcyjnym, monoblokowym cylindrze połączone zostały wszystkie ważne funkcje. Dzięki centralnemu filtrowi wlotowemu w zamkniętej obudowie wału korbowego unika się przenikania drobnych zanieczyszczeń do agregatu. Sprawia to, że jest niezwykle trwały i odporny na awarie.

Wymiana filtra w Tornado 2
Wymiana filtra w Tornado 2

Osuszacz
Osuszanie w osuszaczu membranowym polega na dyfuzji przez warstwy włókna membrany, dlatego niepotrzebny jest tradycyjny etap regeneracji, jak w przypadku standardowych osuszaczy.
Osuszacz membranowy zapewnia stale suche, sprężone powietrze o punkcie rosy wynoszącym ? 5 ?C przy 40 ?C temperatury otoczenia. Dzięki temu wykluczone jest, by w normalnych warunkach użytkowania w instalacji powietrznej mógł utworzyć się kondensat.
Dlatego że osuszacz hamuje powstanie wilgotnego środowiska, to mikroorganizmy zostają pozbawione pożywki. Aby usunąć najdrobniejsze cząsteczki z powietrza, kompresory są wyposażone w drobne filtry. Ich wymiana to jedyna konserwacja, której wymaga do utrzymania w sprawności bezobsługowy osuszacz. Opcjonalnie dostępny jest filtr sterylny, który dodatkowo wyklucza skażenie mikroorganizmami.
Chociaż filtr sterylny nie produkuje sterylnego powietrza to wielkość ?oczek? filtra to 0,01 ?m co pozwala zatrzymać wirusy, dym tytoniowy, sadzę czy spaliny.

Filtr dokładny a filtr sterylny w osuszaczu membranowym
Filtr dokładny a filtr sterylny w osuszaczu membranowym

Zbiornik
Bakterie zawsze niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo i mogą doprowadzić do zakażenia. Dlatego wewnętrzna powłoka zbiornika kompresorów Dürr Dental jest pokryta specjalnym, antybakteryjnym materiałem, który stosowany jest w urządzeniach gospodarstwa domowego oraz przemyśle. Powłoka redukująca zarazki obecna jest w lodówkach, na ubraniach lub na przełącznikach światła i gniazdkach. Cząsteczki srebra w nanotechnologii, bo o nich tu mowa, blokują enzymy, które podtrzymują proces przemiany materii bakterii. W zbiornikach kompresorów Dürr Dental 20-30 um powłoka antybakteryjna zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym powstrzymuje korozję.

Antybakteryjna powłoka wnętrza zbiornika kompresorów
Antybakteryjna powłoka wnętrza zbiornika kompresorów

Podsumowując najważniejsze zalety kompresów Tornado Dürr Dental:

  • antybakteryjne pokrycie wnętrza zbiornika,
  • stała, pełna wydajność ? brak czasu regeneracji osuszacza,
  • stała suchość sprężonego powietrza,
  • 100% ciągłej pracy,
  • jeden z najcichszych w swojej klasie,
  • nienaganne, neutralne smakowo i zapachowo powietrze,
  • bezobsługowy, raz w roku prosta wymiana filtra.

Jesteśmy pewni urządzeń, które oferujemy naszym klientom. Dlatego wszystkie kompresory Dürr Dental oferowane przez firmę Denteq mają 5 letnią gwarancję! Zadzwoń, napisz, zapytaj!

Warunki 5-letniej gwarancji na kompresory Durr Dental (pdf, ~52 kB)